Header

Alec Baldwin: Doja të ikja nga Hollywood pas tragjedisë në “Rust”

Alec Baldwin ka pranuar se donte të largohej nga qendra e vëmendjes pasi qëlloi aksidentalisht Halyna Hutchins në xhirimet e filmit Rust.

Kineastja ndërroi jetë në vitin 2021, pasi një armë që mbante Alec u shkarkua aksidentalisht. Alec ishte akuzuar për dy akuza për vrasjee të pavullnetshme, por akuzat që atëherë janë hequr.

Pas incidentit tragjik, Alec bëri një pranim zemërthyes për gruan e tij Hilaria Baldwin teksa reflektonte për karrierën e tij në Hollywood.”Nuk dua ta bëj më këtë. Nuk dua. Nuk dua të jem person publik,” i tha ai. Në një intervistë për The Times, aktori 65-vjeçar pranoi se ende po lufton të pajtohet me të shtënat fatale. Pavarësisht karrierës së tij të gjatë dhe arritjeve të jetës së tij, Alec beson se është vdekja e Halynës për të cilën do të mbahet mend.

Aktori i Still Alice tha se gruaja e tij e ka ndihmuar atë të mbijetojë gjatë 18 muajve të fundit pasi  u përball me akuza penale dhe e vlerësoi atë për “marrjen e kontrollit të jetës së tij”. Ai rifilloi xhirimet për Rust muajin e kaluar dhe shpreson se filmi do të përfundojë deri në fund të majit. Pavarësisht se filmi vazhdon ende, një skenë tragjike “nuk do të rixhirohet”, sipas raporteve.

Në kohën e vdekjes së Halyna-s, kasti po punonte në një përleshje me armë, e cila u filmua brenda një kishe në Santa Fe, New Mexico.Një burim ka thënë se skena tani është hequr nga filmi dhe nuk do të ri-filmohet. Duke folur për Daily Mail, ata gjithashtu konfirmuan se nuk ka plane për të filmuar ndonjë skenë tjetër duke përdorur kishën origjinale si sfond.

You may also like ...