Aktorja e famshme indiane provokon kryeministrin me veshjen e saj

Aktorja e famshme indiane Priyanka Chopra është akuzuar për ‘mosrepektim’ kryeministrit të Indisë.

Ish-Miss Bota u sulmua në mediat sociale se kishte ekspozuar këmbët e saj gjatë takimit me kryeministrin Narendra Modi në Berlin, raporton Daily Mail.

Priyanka ka postuar një fotografi të të dyve në Facebook dhe shkruan: “Ishte një rastësi kaq e bukur që isha në Berilin në të njëtën kohë me Kryeministrin. Faleminderit  Z. Narendra Modi që keni marrë pak kohë nga orari juaj i mbushur me takime për të më takuar mua këtë mëngjes.”

Ndrësa fansat e saj kanë reaguar duke thënë: “Priyanka ju ishit ulur me kryeministrin e vendit tonë. Të paktën duhet të kishit mbuluar këmbët.”