Header

Aktori i “Parasite” gjendet i vdekur brenda në makinë

Aktori koreano-jugor Lee Sun-kyun, i njohur më së shumti për rolin e tij në filmin fitues të çmimit Oscar “Parasite”, është gjetur i vdekur në makinë. Aktori, 48 vjeç, u gjet në një makinë në një nga parqet kryesore të Seulit të mërkurën.

Aktori, 48 vjeç, u gjet pa ndjenja në një makinë në një nga parqet kryesore të Seulit të mërkurën, raporton BBC.

Ka dyshime se Lee është vetëvrarë, por policia deklaroi se aktori ishte larguar nga shtëpia pasi kishte shkruar një shënim.

Ai ishte nën hetim për përdorim të dyshuar të drogës që nga tetori. Gazeta e lajmeve Yonhap raportoi se ai dyshohej se merrte drogë si marihuanë dhe ketaminë në një bar në Seul.

Aktori, i cili ishte i martuar me aktoren Jeon Hye-jin dhe kishte dy djem të vegjël me të, kishte një karrierë që zgjati më shumë se dy dekada.

Ai luajti si aktori kryesor në dhjetëra filma dhe shfaqje televizive, duke u bërë një emër i njohur gjatë viteve 2010.

You may also like ...