2020

2 Prill, 2020

Pesë respiratorë të rinj te “Shefqet Ndroqi”

Vjen sasia e parë e respiratorëve të rinj, financim i qeverisë shqiptare për forcimin e kapaciteteve në përballimin e situatës së COVID-19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka komunikuar drejtpërdrejt me ekipin e mjekëve dhe infermierëve të ... Lexo »

02 Prill, 2020

2 Prill, 2020

Testet për koronavirusin bëhen vetëm tek ISHP

Kush mendonte apo kishte dëgjuar se testi për koronavirusin mund të bëhej në spital privat apo në qendra të ndryshme spitalore, duhet të dijë se ka vetëm një laborator të certifikuar në Shqipëri, ai i Institutit të Shëndetit Publik. “Momentalisht ... Lexo »

02 Prill, 2020


1 Prill, 2020

Del në treg libri i dytë i Kobe Bryant

Disa kohë më parë lajmi se Kobe Bryant me vajzën dhe disa persona të tjerë humbën jetën tragjikisht në një aksidenr me helikopter, tronditi të gjithë njerëzit. Pa dyshim ata që e kanë vuajtur më shumë janë njerëzit e ... Lexo »

01 Prill, 2020