Janar 2020


27 Janar, 2020

Ariana heq unazën e fejesës në “Grammy”

Ariana Grande u nominua për 5-së çmime “Grammy” e megjithëse nuk arriti të fitojë në asnjë kategori ajo dha një performancë të paharrueshme. Këngëtarja 26-vjeçare këndoi disa nga hitet e saj më të famshme në skenën madhështore të spektaklit dhe ... Lexo »

27 Janar, 2020


27 Janar, 2020

Georgina merr vendimin për “Sanremo 2020”

Nuk ishte e kënaqur me pagesën, Georgina Rodriguez merr vendimin për “Sanremo 2020” Partnerja e futbollistit të famshëm, Cristiano Ronaldo ngriti dyshime për pjesëmarrjen e saj në festivalin më të madh të muzikës italiane “Sanremo”. Fillimisht, pati diskutime për pagesën pasi ... Lexo »

27 Janar, 2020
27 Janar, 2020

‘Honeyland’ merr çmimin prestigjioz në ASC

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Daut, janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjaltit”. Çmimi u dha në ceremoninë e 34-t të çmimeve ASC (The Amerikan Society Cinematographers) që u mbajt në ... Lexo »

27 Janar, 2020
27 Janar, 2020

Dikush paralajmëroi vdekjen e K. Bryant?

Një postim në Twitter, i vitit 2012 po çmend botën. Bëhet fjalë për një njoftim në lidhje me basketbollistin Kobe Bryant. “Kobë do të vdesë në një aksident me helikopter”, është shkruar në datën 13 nëntor të vitit 2012, nga ... Lexo »

27 Janar, 2020