Janar 2020


29 Janar, 2020

Miley tregon pse nuk u ftua në ‘Grammys’

Këngëtarja e njohur, Miley Cyrus ka munguar prej disa vitesh në ceremoninë e përvitshme të ‘Grammy’s Award’. Në gjithë historinë e tij, Miley është nominuar vetëm një herë në kategorinë ‘Best Pop Vocal Album’ në vitin 2015, nominim të ... Lexo »

Janar 29, 2020


29 Janar, 2020

Arilena mbyll konkurrimin në Eurovision

Këtë vit pritet që këngëtarja e njohur, Arilena Arra të konkurrojë në Eurovision duke përfaqësuar Shqipërinë me këngën ‘Shaj’. Së fundmi, në vendin ku do të mbahet këtë vit festivali, në Roterdam është hedhur shorti, i cili ka përcaktuar ... Lexo »

Janar 29, 2020


29 Janar, 2020

Xhaka kurorëzon marrëdhënien me Arbnorën

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka i ka dhënë edhe zyrtarisht fund beqarisë. Përmes një fotografie në rrjetet sociale, Xhaka ka kurorëzuar në martesë dashurinë me Arbnora Nuredinin. Dyshja ka publikuar imazhe nga ceremonia e nënshkrimit të kurorëzimit teksa dukeshin ... Lexo »

Janar 29, 2020


29 Janar, 2020

3 ditë kërkime, identifikohet trupi i K. Bryant

Pas ngjarjes tragjike ku humbi jetën legjenda e basketbollit amerikan dhe 8 persona të tjerë, autoritetet amerikane vijuan punën për nxjerrjen e trupave të pajetë. Sa për vështirësi të relievit kodrinor dhe coptimit të rrënojave të helikopterët ekspertët e ... Lexo »

Janar 29, 2020