Janar 2020


9 Janar, 2020

Rama “i hap punë” fotografit

Shqipëria sapo ka marrë kryesimin e radhës së OSBE. Me këtë rast, vetëm pak çaste më parë, sipas traditës protokollare është realizuar edhe foto zyrtare. Por sikurse duket edhe në video, sado që të pranishmit kanë pozuar të pozicionuar në ... Lexo »

09 Janar, 2020


9 Janar, 2020

Justin Bieber po vuan nga sëmundja Lyme

Justin Bieber, ka zbuluar se është diagnostikuar me sëmundjen ‘Lyme’, përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në rrjetin social, Instagram. “Ndërsa shumë njerëz vazhdojnë të thonë se Justin Bieber nuk po duket mirë, ata nuk kanë arritur të kuptojnë ... Lexo »

09 Janar, 2020

8 Janar, 2020

“Ramona” e vërtetë padit JLo

Aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez po përballet me disa probleme dhe shkak është bërë filmi ku luajti si aktore kryesore “Hustlers”. Sipas dokumentave gjyqësorë të cilat janë mundur të sigurohen nga “The Blast” , kompania 50-vjeçare “Nuyorican Productions”, “STX Enterteinment” ... Lexo »

08 Janar, 2020


8 Janar, 2020

Pasaportat më të fuqishme dhe ato pak më 2020-n

Një pasaportë japoneze është dokumenti i udhëtimit që hap më shumë dyer në të gjithë botën? Indeksi i Pasaportave Henley, i cili në mënyrë periodike mat pasaportat më “miqësore” të udhëtimit në botë, ka lëshuar raportin e parë të dekadës ... Lexo »

08 Janar, 2020


8 Janar, 2020

Zjarret apokaliptike, Elton John dhuron 1 mln euro

Këngëtari Elton Xhon ka premtuar se do të dhurojë 1 million dollarë ndihmë për të prekurit nga zjarret në Australi. Kantautori britanik ka ndërprerë koncertin e tij në Sidnei, në shenjë vlerësimi dhe mirenjohje për punën e shërbimit zjarrfikës në ... Lexo »

08 Janar, 2020


8 Janar, 2020

Gwyneth si Bleona

Ka ndodhur shpesh që shumë personazhe të famshëm kanë veshur të njëjtat stilime pasi ato i ka veshur këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti. Edhe këtë herë, Bleona ka vënë në dukje sesi aktorja e famshme, Gwyneth Paltrow ka ... Lexo »

08 Janar, 2020