2019
25 Janar, 2019

Reperi DMX lirohet nga burgu

“Vulture” ka konfirmuar se reperi i famshëm DMX do të lirohet sot nga burgu, pas dënimit të tij njëvjeçar për evazion fiskal. Edhe pse data e lirimit ishte 27 janari, autoritetet kanë liruar më herët reperin. DMX do të ... Lexo »

Janar 25, 2019


25 Janar, 2019

‘Swan Song’, Dua Lipa rekord klikimesh

Kanë kaluar vetëm 16 orë që kur Dua Lipa publikoi kolonën zanore të filmi “Alita: Battle Angel”, ‘Sëan Song’ dhe janë regjistuar mbi 1.9 milionë klikime në gjigandin YouTube. Kënga po rezulton një sukses i jashtëzakonshëm për Duan, e ... Lexo »

Janar 25, 2019


24 Janar, 2019

Romela Begaj dënohet me 8 vite

Peshëngritësja shqiptare, Romela Begaj do të mbetet e pezulluar për tetë vjet nga aktivitet ndërkombëtare. Lajmi tronditës vjen nga apeli i FBP, pas dëgjimit të seancës dëgjimore. Zyrtarët e lartë kanë shqyrtuar dokumentacionin e ofruar nga juristet e sportistes së ... Lexo »

Janar 24, 2019