2019

28 Janar, 2019

Kur një film i vetëm sjell bum turistësh

Suksesi i filmit “Roma”, të regjisorit meksikan Alfonso Cuaron, ka bërë që të ndizet një pelegrinazh i vërtetë i fansave drejt rrugëve të qytetit të Meksikos, ku skenat edhe janë filmuar. Xhirimet e filmit janë kryer mes 2016 dhe 2017, ... Lexo »

Janar 28, 2019


28 Janar, 2019

Dua Lipa bën historinë

Albumi i Dua Lipës ka hyrë në histori si albumi i një artisteje femër më i transmetuar në botë. “Dua Lipa” ka arritur në total 9.5 miliardë dëgjime në të gjithë botën në Spotify dhe YouTube. Këngëtarja me origijinë shqiptare ka ... Lexo »

Janar 28, 2019
28 Janar, 2019

Ariana Grande, thyen rekord në Britani

Ariana Grande ka vendosur rekord në Britani, “7 Rings” është bërë kënga më “streaming” në një javë, duke u renditur dhe e para në klasifikim. Kënga është dëgjuar 16.9 milionë herë, duke kaluar dhe rekordin e “All I Want for ... Lexo »

Janar 28, 2019
28 Janar, 2019

“Black Panther” dominon SAG Awards

Në atë që është provuar të jetë sezoni më i paparashikueshëm i çmimeve, “Black Panther” arriti të mbizotërojë. Filmi i preferuar me superhero dominoi në 25 vjetorin e Screen Actors Guild Aëards. “Black Panther” fitoi çmimet më të mëdha të eventit ... Lexo »

Janar 28, 2019


26 Janar, 2019

Kourtney Kardashian në një lidhje të re

Kourtney Kardashian ka rrëfyer së fundmi se dëshiron të bjerë përsëri në dashuri. Pavarësisht faktit se ajo ka flirtuar me modelin 21-vjeçar, Luka Sabbat, Kourtney është fotografuar më 23 janar duke u larguar nga Malibu me një tjetër bukurosh. Ata ... Lexo »

Janar 26, 2019