2019

21 Shkurt, 2019

Lista e plotë e fituesve të “Brit Awards 2019”

Kjo është lista me fituesit në edicionin e sivjetmë të “Brit Awards 2019”: MASHKULLI I VITIT: Sam Smith Craig David Aphex Twin Giggs George Ezra FEMRA E VITIT; Florence + the Machine Jorja Smith Anne-Marie Lily Allen Jess Glynne KËNGA MË E MIRË BRITANIKE E VITIT: Sign up for the Sleeve Notes ... Lexo »

Shkurt 21, 2019
20 Shkurt, 2019

Nga “Oscar” te “Osc-her”

“Oscar 2019” gjithnjë e më femërore. Mbërritën “Osc-her”, statujat e arta të modeluara bazuar te dy të nominuarat në këtë edicion të ndarjes çmimeve më prestigjioze të kinemasë; Olivia Colman (“The Favourite”) dhe Lady Gaga (“A Star is Born”), ... Lexo »

Shkurt 20, 2019