Janar 2019
28 Janar, 2019

Kur një film i vetëm sjell bum turistësh

Suksesi i filmit “Roma”, të regjisorit meksikan Alfonso Cuaron, ka bërë që të ndizet një pelegrinazh i vërtetë i fansave drejt rrugëve të qytetit të Meksikos, ku skenat edhe janë filmuar. Xhirimet e filmit janë kryer mes 2016 dhe 2017, ... Lexo »

Janar 28, 2019


28 Janar, 2019

Dua Lipa bën historinë

Albumi i Dua Lipës ka hyrë në histori si albumi i një artisteje femër më i transmetuar në botë. “Dua Lipa” ka arritur në total 9.5 miliardë dëgjime në të gjithë botën në Spotify dhe YouTube. Këngëtarja me origijinë shqiptare ka ... Lexo »

Janar 28, 2019
28 Janar, 2019

Ariana Grande, thyen rekord në Britani

Ariana Grande ka vendosur rekord në Britani, “7 Rings” është bërë kënga më “streaming” në një javë, duke u renditur dhe e para në klasifikim. Kënga është dëgjuar 16.9 milionë herë, duke kaluar dhe rekordin e “All I Want for ... Lexo »

Janar 28, 2019