Nëntor 20183 Nëntor, 2018

Einstein në televizion me një serial

“NBC”-ja nisi projektin televiziv të frymëzuar nga një serial i njohur gjerman, i fokusuar te një pasardhës i çmimit “Nobel” për fizikën. Seriali gjerman është policor dhe në rolin e të riut Einstein është aktori Tom Beck. Felix Winterberg është ... Lexo »

Nëntor 03, 2018


3 Nëntor, 2018

Tjetër akuzë kundër Harvey Weinstein

Vazhdon akoma të jetë e nxehtë çështja e Harvey Weinstein. Së fundmi producenti famëkeq është akuzuar sërish për përdhunim nga ish-modelja e famshme Jane Doe. Ajo ka ngritur një akuzë duke e çuar edhe një herë në gjykatë Weinstein, pasi ... Lexo »

Nëntor 03, 2018