Nëntor 2018

5 Nëntor, 2018

Camila Cabello kryeson MTV EMAs 2018

Camila Cabello kryesoi EMAs si artistja më e nominuar dhe arriti që të rrëmbejë 4 çmime në mbrëmjen e madhe. Arina Grande dhe Post Malone u nominuan në 5 kategori por nuk morën asnjë çmim. Nicki Minaj u vlerësua me dy ... Lexo »

Nëntor 05, 2018
5 Nëntor, 2018

Shuhet muzikanti i njohur

Trumpeteri Roy Hargrove, një muzikant i pangopur i cili dha tingujt e xhazit nëpër një gamë të gjerë stilesh dhe fitoi dy “Grammy”, ka vdekur në moshën 49-vjeçare. Hargrove vdiq në New York të premten nga një sulm kardiak që ... Lexo »

Nëntor 05, 2018