Tetor 2018


27 Tetor, 2018

“Gardhi” triumfon në NOFF

Filmi “Gardhi”, nga Lendita Zeqiraj, i cili fitoi çmimin kryesor në Hamptons Film Festival në ShBA, duke iu afruar mundësisë për t’u nominuar për “Oscar”, tashmë është bërë fitues edhe i një tjetër çmimi të rëndësishëm. Ai tashmë ka fituar ... Lexo »

Tetor 27, 2018


27 Tetor, 2018

Ndryshon ora, akrepat 60 minuta prapa

Rikthehet ora diellore. Për të gjithë ata që e pëlqejnë gjumin e mëngjesit ka ardhur koha që të flenë një orë më shumë sepse akrepat do të kthehen 60 minuta prapa duke u gdhire dita e diel, 28 tetor. Pas ... Lexo »

Tetor 27, 2018

27 Tetor, 2018

Një aktor i famshëm në rolin e Skënderbeut

Joe DioGuardi, ish-kongresmen në Amerikë, dëshiron ta realizojë një film mbi Gjergj Kastriot Skënderbeun. Dhe nuk është çudi që ish kongresmeni shqiptaro-amerikan ka zgjedhur pikërisht aktorin australian, fitues të çmimit “Oscar”, për këtë rol. Me siguri DioGuardi është shtyrë në ... Lexo »

Tetor 27, 2018
27 Tetor, 2018

Elhaida sjell këngën e re “Let it go”

Elhaida Dani ka sjellë këngën më të re, një bashkëpunim me një prej këngëtarëve më të talentuar në Australi, Nathaniel. “Let it go” është publikuar në YouTube dhe këngëtarja shqiptare, mezi ka pritur ta ndajë me të gjithë fansat e ... Lexo »

Tetor 27, 2018