Tetor 2018

1 Tetor, 2018

Pianisti mbi oqeanin e mbeturinave

“Breath of the Planet” është projekti sensibilizues për problemet e ambientit, pjesë e të cilit u bë dhe pianisti rus Pavel Andreev. Në vend që ta jepte koncertin në një vend të jashtëzakonshëm, zgjodhi të performonte mbi një mal ... Lexo »

Tetor 01, 2018


1 Tetor, 2018

Këngëtari shqiptar i jep fund beqarisë

Këngëtari Kristi Karkanaqe, fitues i ‘C’est la vie’, i ka dhënë fund beqarisë. Kristi u martua me Ada Marinaj të shtunën. Ka qenë vetë këngëtari që ka bërë publik lajmin me anë të postimeve në rrejtet sociale ku ka zbuluar disa ... Lexo »

Tetor 01, 2018

1 Tetor, 2018

Kanye West tani është YE

“No more” Kanye West. Reperi i famshëm ka vendosur të ndryshojë emrin. Përmes “Twitter”-it, bashkëshorti i Kim Kardashian, njoftoi se tani dëshiron të njihet si YE. “Njihem zyrtarisht si Kanye West. Unë jam YE”. Reperi e lidh emrin e ri me ... Lexo »

Tetor 01, 2018