Tetor 20181 Tetor, 2018

Lana Del Rey përballet me Kanye West

Lana Del Rey ka kritikuar Kanye West për mbështetjen e tij ndaj Donald Trump. Këngëtarja, e cila performoi në dasmën e West dhe Kim Kardashian në vitin 2014, e përshkroi miratimin e reperit për presidentin amerikan si “humbje për kulturën”. Lana ... Lexo »

Tetor 01, 2018


1 Tetor, 2018

Vdes ylli francez i muzikës

Këngëtari dhe tekstshkruesi, Charles Aznavour ka vdekur në moshën 94 vjeç. Ai humbi jetën pas një karriere që i zgjati më shumë se 80 vjet. Charles ishte i njohur më së shumti për hitin e tij të vitit 1974 ‘She’ ... Lexo »

Tetor 01, 2018
1 Tetor, 2018

“The Brave”, premierë në kinematë shqiptare

“The Brave” është një film i frymëzuar nga ngjarjet e Lazaratit, që trajton luftën e një oficeri të pakorruptuar të policisë kundër mafies së hashashit që ka pushtuar një fshat shqiptar. Është një bashkëpunim shqiptaro-amerikan, me aktorë të njohur të ... Lexo »

Tetor 01, 2018