Shtator 201829 Shtator, 2018

Ndahet nga jeta rokeri i famshëm Marty Balin

Marty Balin, bashkë-themeluesI dhe kitaristi i grupit të rokut ‘Jefferson Airplane’ ka vdekur në moshën 76-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga famija e të ndjerit por nuk u specifikua shkaku i vdekjes së muzikantit amerikan. Balin, emri i vërtetë i së cilit ... Lexo »

Shtator 29, 2018