Korrik 2018


2 Korrik, 2018

Pendohet Adnan Januzaj: Kosova është vendi im

Adnan Januzaj është futbollisti shqiptar, i cili luan me kombëtaren e Belgjikës në Botërorin “Rusi 2018”. Në intervistat e tij gjatë fillimit të Botërorit ai kishte deklaruar se kishte zgjedhur të përfaqësonte Belgjikën pasi e ndjente veten belg, se ... Lexo »

Korrik 02, 2018


2 Korrik, 2018

Dua Lipa e mahnitshme në San Diego

Dua Lipa është gati për koncertin që do të zhvillojë në San Diego, por para koncertit ajo ka ndarë me miqtë e saj një set të fotografive të realizuara nga Pixie Levinson. Dua Lipa në vazhdën e koncerteve në gusht ... Lexo »

Korrik 02, 2018


2 Korrik, 2018

Përçahet grupi “BabaStars”

Reperi Visar Shala i njohur si Skivi nuk është më pjesë e BabaStars. Kjo është bërë e ditur për lajmi.net ekskluzivisht nga burime pranë këtij labeli. Sipas tyre, Skivi ka një vit që nuk është pjesë e BabaStars. Se Skivi është ... Lexo »

Korrik 02, 20182 Korrik, 2018

Vdes kitaristi i grupit të famshëm

Alan Longmuir, kitaristi i grupit pop grup skocez, Bay City Rollers, ka vdekur në moshën 70-vjeçare nga një sëmundje e shkurtër. Muzikanti, i cili ka lindur në Edinburg humbi jetën në spitalin Mbretëror të Luginës Forth në Larbert këtë mëngjes ... Lexo »

Korrik 02, 2018
2 Korrik, 2018

Sam Smith sërish në depresion

Këngëtari britanik javën e kaluar pranoi publikisht ndarjen nga partneri i tij prej 9-muajsh, Brandon Flynn. Gjatë një koncerti në New York, Sam Smith foli hapur rreth gjendjes së tij shpirtërore duke theksuar se ka rënë sërish në depresion. ... Lexo »

Korrik 02, 2018


2 Korrik, 2018

Cheryl dhe Liam i japin fund

Çifti i këngëtarëve, Cheryl Cole dhe Liam Payne njoftuan edhe zyrtarisht ndarjen e tyre, pas më shumë se dy vitesh marrëdhënie. Ish-ylli i grupit “Girls Aloud”, tashmë 35 vjeç, dhe pjesëtari i grupit “One Direction”, 24-vjeçar, konfirmuan vendimin përmes statuseve ... Lexo »

Korrik 02, 2018