Korrik 2018

30 Korrik, 2018

Arti në zi! Ndahet nga jeta Bekim Lumi

Mëngjesin e sotëm ka humbur jetën në moshën 52-vjeçare profesori dhe regjisori i njohur nga Kosova, Bekim Lumi. Prej dy vitesh ai po luftonte me një sëmundje të rëndë,e cila sot i mori jetën. Në qershor të këtij viti ai ... Lexo »

Korrik 30, 2018


30 Korrik, 2018

Një shqiptare në serialin e famshëm britanik

Glamradio ka publikuar disa sekuenca nga seriali britanik “Casualty”, ku luan edhe aktorja shqiptare Arita Sadiku. Aktorja kosovare Arita Sadiku është pjesë e serialit britanik “Casualty”, i cili është në mesin e Top 10 serialeve më të mira në Britani. Seriali ... Lexo »

Korrik 30, 2018