Prill 2018


28 Prill, 2018

“Mendoj për Ty” shfaqet në Sydney

Në solidarizim me të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës së Kosovës, në Sydney të Australisë është shfaqur dokumentari “Mendoj për Ty”, i Alketa Xhafës dhe producentes Anna di Lellio. Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Ambasadori i Kosovës në ... Lexo »

Prill 28, 2018


28 Prill, 2018

FSHF përcakton kalendarin e finaleve të sezonit

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar kalendarin dhe vendin e zhvillimit të finaleve të sezonit 2017-2018, për të gjitha kategoritë. Kështu ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë, mes Skënderbeut dhe Laçit, do të luhet më 27 Maj, në orën 19:00, ... Lexo »

Prill 28, 2018


28 Prill, 2018

Serial mbi mafien dhe besën shqiptare

Shkrimtari dhe skenaristi i njohur britanik, Tony Jordan po punon në një projekt televiziv që rrëfen për mafien shqiptare. Ai është bashkuar me “Antenna Group” për të prodhuar “Besa”, një seri prej 45 minutash, e ndarë në 12 episode. “PRVA” në ... Lexo »

Prill 28, 2018