Shkurt 2018

27 Shkurt, 2018

Rekordi i Ed Sheeran, artisti me më shumë shitje

Kantautorit britanik Ed Sheeran është shpallur si artisti me më shumë shitje për vitin 2017, sukses ky që i detyrohet albumit “Divide” dhe hiteve “Shape of You” dhe “Perfect”. Federata ndërkombëtare e industrisë fotografike tha se “Divide” i publikuar në ... Lexo »

Shkurt 27, 201826 Shkurt, 2018

Një libër kujtimesh nga Michelle Obama

Libri i mezipritur i ish-Zonjës së Parë amerikane, Michelle Obama, “Becoming”, është gati për botim. Botuesit kanë shpallur ditën e diel që po afron koha e publikimit të librit me kujtime. Shtëpia botuese, Penguin Random House, ka thënë në një deklaratë ... Lexo »

Shkurt 26, 2018