Shtator 2017


29 Shtator, 2017

Uragani, Ricky Martin humb vëllanë

Këngëtari i famshëm Ricky Martin ka publikuar në “Instagram” një video ku i bën thirrje të gjithëve për të gjetur një nga vëllezërit e tij të humbur në Porto Rico, gjatë Uraganit Maria. “Jam shumë i shqetësuar sepse nuk po ... Lexo »

Shtator 29, 2017


29 Shtator, 2017

Mediat zviceriane shkruajnë për Alban Skënderajn

Një prej gazetave zviceriane ka shkruar për artistin shqiptar, Alban Skënderaj. Kryetitulli i tyre shkruan se muzika është një gjuhë universale, kurse nëntitulli prezanton “Një superstar të Shqipërisë”. Albani do të mbajë një koncert në Zvicër këtë të shtunë dhe ... Lexo »

Shtator 29, 2017


29 Shtator, 2017

Aksidentohet sulmuesi i njohur i Manchester City

Sulmuesi 29-vjeçar argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero është përfshirë në një aksident rrugor. Mediat raportojnë se makina me të cilin udhëtonte Aguero është përplasur  në Holandë, ku Aguero ishte prezent në një koncert nga këngëtari kolumbian Maluma. Argjentinasi ishte duke ... Lexo »

Shtator 29, 2017


29 Shtator, 2017

Zbulohet skica nudo e Mona Lisa-s

“Një vizatim i vendosur në një koleksion arti prej më shumë se 50 vitesh mendohet të ketë qenë skica e Mona Lisa,” – tregoi një ekspert francez arti. Portreti i një gruaje lakuriq, i njohur si Monna Vanna që i përkiste ... Lexo »

Shtator 29, 2017