Maj 2017


1 Maj, 2017

F1 Rusi, humbi Alonso, zbulohet Bottas

Në pritje që Ferrari të tregonte hapin e avantazhit ndaj Mercedes, një manovër e fortë nga finaldezi Bottas përmbysi planet dhe vendosi shenjën e barazisë për momentin në përballjen e re, Mercedes-Ferrari. Në Sochi të Rusisë u fiksua një ... Lexo »

Maj 01, 20171 Maj, 2017

Shakira-Pique, bashkë në një videoklip

Shakira nis xhirimin e videoklipit të këngës së saj “Me Enamore”, ku do të ketë rolin e tij edhe Gerard Pique. Çifti i famshëm, i formuar nga këngëtarja kolumbiane dhe qendërmbrojtësi i Barcelonës, është parë në rrugët e kryeqendrës së ... Lexo »

Maj 01, 20171 Maj, 2017

The Weeknd surprizon publikun në koncertin e tij

The Weeknd ka ftuar në skenë Kendrick Lamar gjatë koncertit të tij mbremjen e të shtunës. Këngëtari 27-vjeçar doli në skenë gjatë turneut të The Weeknd “Legends of The Fall Tour” në në The Forum në Inglewood, Californi. Kendrick iu bashkua ... Lexo »

Maj 01, 20171 Maj, 2017

Vdes alpinisti legjendar Ueli Steck afër Everest

Alpinisti i famshëm Ueli Steck ka vdekur ditën e dielë në Nepal, afër malit Everest. “Makina Zviceriane” po përpiqej që të ngjitej në malin Nuptse kur është rrëzuar dhe ka gjetur vdekjen. Steck është një nga alpinistët më të njohur të ... Lexo »

Maj 01, 2017


1 Maj, 2017

David Beckham tashmë edhe aktor

David Beckham  tashmë do ta shohim edhe si aktor. Ish futbollisti do të jetë pjesë e filmit “King Arthur: Legend of the Sëord”. Ky do të jetë roli i parë i 41-vjeçarit i cili ka deklaruar se do të vazhdojë me ... Lexo »

Maj 01, 2017


1 Maj, 2017

Kjo është mrekullia që pa Elvana

Këngëtarja Elvana Gjata është zhvendosur drejt Amerikës prej muajsh. Ajo shpesh ka publikuar momentet më të bukura që jeton, por gjithmonë nuk harron të jetë diskrete. Elvana asnjëherë nuk jep hollësira por kësaj pamje nuk i ka shpëtuar dot. Nga ujrat ... Lexo »

Maj 01, 2017