Prill 2017


1 Prill, 2017

Sot 1 prilli, si lindi dita e gënjeshtrave

Sot është 1 prilli, dita që në gjithë botën kujtohet si dita e shakave apo gënjeshtrave. Kjo festë me origjinë pagane dikur shënonte ardhjen e pranverës. Në fillesat e krishtërimit, shumë njerëz talleshin me ata që ende e festonin këtë ... Lexo »

Prill 01, 20171 Prill, 2017

Noizy mashtrohet keq për 1 Prill

Ka qënë Erik Fullani ai i cili ‘futi’ në grackë Noizyn për 1 prill, që njëherësh njihet si dita e gënjeshtrave.Eriku i shkroi Noizyt duke i treguar se varësja që e kishte marrë nga ky i fundit i kishte ... Lexo »

Prill 01, 2017


1 Prill, 2017

Albumi i tetë i “Jamiroquai”

“Jamiroquai” rikthehet në tregun muzikor. Me makinat e tij të shpejta, gratë joshëse dhe tingujt jokonvencionalë, grupi fitues i çmimeve “Grammy” publikoi të premten albumin e 8, të quajtur “Automaton”. I shkruar dhe prodhuar nga vokalisti Jay Kay dhe anëtari ... Lexo »

Prill 01, 2017