Tetor 2016

29 Tetor, 2016

Trendi i ri i monedhave florale

Vitet e fundit janë hulumtuar një numër i madh i artistëve të cilët kanë marrë monedha të ndryshme duke i transformuar në vepra. Shaun Hughes ka marrë monedha shumë të vjetra që u datojnë shekullit të 18, ku fytyrat ... Lexo »

Tetor 29, 201629 Tetor, 2016

Superiorja, Kukësi mund Luftëtarin

Kukësi mori një fitore të vështirë ndaj Luftëtarit në ndeshjen e javës së 9 të Kategorisë Superiore. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka u mjaftua me rezultatin e ngushtë 1-0 për të marrë këto 3 pikë që i japin ... Lexo »

Tetor 29, 201629 Tetor, 2016

3 vite burg për partnerët që tradhëtojnë

Gjykata e Kasacionit Evropian ka marrë një vendim të rëndësishëm për të gjithë ato që kanë tendencën të tradhëtojnë partnerin e tyre gjatë martesës dhe sipas këtij vendimi personat që tradhëtojnë do të dënohen deri në 3 vite burg. Gjykatësi ... Lexo »

Tetor 29, 2016