Tetor 201630 Tetor, 2016

Transformimi i Dua Lipës

Pas turneut të saj në Europë këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka zbarkuar në New York. Në rrjetet sociale Dua hedh një foto të frikshëm të transformimit të saj për festën e Halloween-it së bashku me mikeshën e ... Lexo »

Tetor 30, 2016


30 Tetor, 2016

Lori Hoxha mesazh për Arbana Osmanin

Mbrëmjen e së shtunës nisi emisioni “Dua të të bëj të lumtur” me moderatoren Arbana Osmani. Shumë koleg e kanë uruar Arbanën për nisjen e këtij emisioni mediatik. Por ai mesazh shumë special që ka ardhur Arbanës, ka qënë ... Lexo »

Tetor 30, 201629 Tetor, 2016

Cifti i showbizzit shqiptar shijojnë Romën

Këngëtarja Vesa Luma dhe reperi Big Basta kanë pak kohë që janë bërë prindër të vogëlushit Lian.Cifti aktualisht gjënden në Romë për një aktivitet artistik, dhe aktualish po shijojnë dashurinë e tyre dhe bukurinë e Romës.

Tetor 29, 2016


29 Tetor, 2016

Risia e bicikletave me Led

Regjisori Mike Gamble dhe krijuesi i  VFX  Tom Wood patën  idenë e egër për manipulimin e bicikletave malore me LED, për të krijuar ndricim, duke krijuar efekte fantastike.Sic e shikoni në fotot e mëposhtëme.

Tetor 29, 201629 Tetor, 2016

Të dielën, rikthehet ora dimërore

Të dielën në orën 02:00 të mëngjesit akrepat e orës lëvizin 60 minuta pas.Ora verore zgjati 7 muaj deri në  fund të muajit tetor, dhe ndryshon  sërish të dielën e fundit të marsit.Ndryshimi i ores bëhet për të shfrytëzuar ... Lexo »

Tetor 29, 2016