Tetor 201627 Tetor, 2016

17 filmat më të bukur të 2016 që ju nuk i keni parë ende

17. “Swiss Army Man” 16. “Don’t Think Twice” 15. “Hail, Caesar!” 14. “Popstar: Never Stop Never Stopping” 13. “The Fits” 12. “Everybody Wants Some!!” 11. “The Lobster” 10. “A Bigger Splash” 9. “Captain Fantastic” 8. “The Witch” 7. “Mustang” 6. “The Nice Guys” 5. “Hunt for the Wilderpeople” 4. “Kubo and the ... Lexo »

Tetor 27, 2016

27 Tetor, 2016

Plagoset aktorja në dalje të teatrit

Terror në Berlin, ku një ngjarje e rëndë u shënua të martën mbrëma në dalje të teatrit, Deutsches Theater, në përfundim të një shfaqjeje. Anne Kulbatzki, një aktore 28- vjeçare u plagos rëndë nga një 29- vjeçar. Agresori u bllokua ... Lexo »

Tetor 27, 2016


27 Tetor, 2016

Gladiatorët e Metropolit: Robert Aliaj

Shënim për mohikanin e fundit të betonit dhe asfaltit tirons. Shkruan: Albatros Rexhaj Para pak ditësh, në një nga emisionet më të shikuara në Tiranë, një moderator i njohur (por nuk është i vetmi) iu referua Robert Aliajt si “artist ekscentrik”. ... Lexo »

Tetor 27, 2016