Shtator 20161 Shtator, 2016

Trump: Për murin do të paguajë Meksika

Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka këmbëngulur se Meksika do të paguajë të gjithë ndërtimin e një muri në kufi. Në një fjalim të mbajtur në Arizonë, Trump garantoi se muri ndarës do ... Lexo »

Shtator 01, 20161 Shtator, 2016

Chloe Khan “shokon” me veshjen provokuese

Chloe Khan i ka qëndruar besnike karrierës së  saj në revistën Playboy.Ylli i Big Brotherit britanik duket se i është rikthyer edhe njëherë të kaluarës mbrëmjen e së mërkurës me një veshje provokuese me veshë lepurushi.25 vjeçarja është fotografuar ... Lexo »

Shtator 01, 2016


1 Shtator, 2016

Gigi D’Alessio i zhytur në borxhe

Jo çdo gjë që shkelqen është ar. Disa gabime në biznes dhe shpenzime të tepërta luksoze e kanë çuar këngëtarin italian Gigi D’Alessio drejt greminës financiare.Kompanitë e tij janë në një borxh prej 25 milionë euro, ndërkohë që 49 ... Lexo »

Shtator 01, 2016
1 Shtator, 2016

“GoTopless” për të drejtat e grave

Për të disatin vit me radhë në Nju  Jork dhe Los Anxheles u zhvillua parada “GoTopless”, një nismë e një grupi organizatash që promovojnë të drejta të barabarta gjinore. Dhjetra aktiviste dolën gjysmë lakuriq nëpër rrugët e Nju Jorkut në ... Lexo »

Shtator 01, 2016