Gusht 2016

29 Gusht, 2016

Drake zbulon lidhjen me Rihanën

Drake i ka zbuluar botës lidhjen e tij të përfolur me Rihanën. Këngëtari kanadez e puthi këngëtaren nga Barbadosi në momentin që po i dorëzonte çmimin “Michael Jackson Video Vanguard Award”, të dielën në mbrëmje.“Kam qenë i dashuruar me ... Lexo »

Gusht 29, 2016


27 Gusht, 2016

Rihanna shënjestrohet nga fansat

Fansat kanë zbuluar se Rihanna nuk mund të bëjë xhestin e “shkeljes së syrit” pa mbyllur që të dy sytë. Kjo dëshmohet në disa video përgjatë viteve të përpjekjes së artistes për të arritur me sukses të shkelë njërin sy, por ... Lexo »

Gusht 27, 2016


27 Gusht, 2016

Shëngjin, flakët vihen nën kontroll

Përmirësohet situata e zjarreve në Shëngjin. Gjatë gjithë natës, forcat zjarrfikëse kanë qenë në terren duke punar dhe duke bërë të mundur lokalizimin e flakëve. 3 vatra që kanë qenë aktive në Shëngjin janë vënë nën kontroll gjatë orëve të ... Lexo »

Gusht 27, 201627 Gusht, 2016

Moskë, zjarr në shtypshkronjë; 17 viktima

Të paktën 17 emigrantë nga Kirgistani kanë humbur jetën në Moskë pas një zjarri që ra në një shtypshkronjë ku ata punonin. Flakët përfshinë ndërtesën 4-katëshe që në orët e para të së shtunës. Forcat zjarrfikëse mbërritën menjëherë në vendin ... Lexo »

Gusht 27, 2016


27 Gusht, 2016

E shtuna, zi kombëtare në Itali

E shtuna u shpall ditë zije kombëtare në Itali, në homazh të rreth 300 personave që humbën jetën si pasojë e një tërmeti të fuqishëm që goditi rajonet qendrore. Flamujt në të gjitha godinat publike u ulën në gjysmështizë.Kryeministri ... Lexo »

Gusht 27, 2016