Shkurt 201626 Shkurt, 2016

Opozita kërkon përjashtimin e Edi Ramës

Kërkesës së Grupit Parlamentar socialist për përjashtimin e tre deputëtëve të opozitës që goditën me vezë në drejtim të Kryeministrit, Partia Demokratike i është përgjigjur sipas parimit të Talionit duke kërkuar përjashtimin për 10 ditë, jo vetëm të Edi ... Lexo »

Shkurt 26, 2016


26 Shkurt, 2016

Meta: Të shmangim konfliktet në Kuvend

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i ka cilësuar artificiale tensionet e seancës së të enjtes në punimet e Parlamentit, ku opozita bllokoi foltoren dhe goditi me vezë në drejtim të përfaqësuesve të Qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Meta shtoi ... Lexo »

Shkurt 26, 2016


26 Shkurt, 2016

Ja sfidat për 1/8 e Europa League

Është hedhur në orën 13:00 të ditës së premte shorti i 1/8-ve të Europa League. Në Nion të Zvicrës janë mësuar 8 çiftet e kësaj faze, ku bie në sy sfida mes dy skuadrave më të titulluara të futbollit ... Lexo »

Shkurt 26, 2016


26 Shkurt, 2016

Ndahet nga jeta aktori Tony Burton

Ka ndëruar jetë në moshën 78 vjeçare aktori Tony Burton, i mirënjohur me rolin e tij në filmin”Rocky”. Këtë lajm të hidhur e ka përcjellë motra e të ndjerit, e cila ka thënë se Tony, prej një vitiishte shtruar ... Lexo »

Shkurt 26, 2016