Shkurt 20161 Shkurt, 2016

Ndahet nga jeta akademiku Kristo Frashëri

Akademia e Shkencave njofton se është ndarë nga jeta në moshën 96-vjeçare akademiku Kristo Frashëri.Akademia bën të ditur se Frashëri ndërroi jetë mbrëmjen e 31 janarit, nga një vdekje natyrale. Homazhet për akademikun do të mbahen më 3 shkurt ... Lexo »

Shkurt 01, 20161 Shkurt, 2016

Krimet e Rënda: 15 vite burg për Riformaton

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e prokurorisë dhe ka dënuar me 15 vjet burg Giorgio Riformaton, i njohur si piloti i Divjakës.Ai akuzohet për trafik ndërkombëtar droge, ndërsa nuk ka pranuar asnjëherë akuzat.Piloti italian është gjykuar ... Lexo »

Shkurt 01, 2016


1 Shkurt, 2016

Afron seanca gjyqësore për Neymarin

Neymar Jr., së bashku me presidentin e Barcelonës Bartomeu dhe Sandro Rosell, pritet të dalin në gjykatë për t’iu përgjigjur akuzave për evazion fiskal në seancën që do të mbahet ditën e martë në Madrid. Sulmuesi brazilian së bashku ... Lexo »

Shkurt 01, 2016