Shkurt 2016


28 Shkurt, 2016

Ja cili u shapll filmi më i keq i 2015

Ashtu siç e do tradita, 24 orë përpara ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Oscar, në Los Anxheles u dorëzuan “Razzie Awards” apo klasifikimi i filmave më të shëmtuar të vitit 2015. Në vend të statujës, aktorëve dhe regjisorëve u dhurohet ... Lexo »

Shkurt 28, 2016
28 Shkurt, 2016

Ermonela Jaho, murgesha që po shokon londinezët

“The Guardian”: Mos e humbisni Ermonela Jaho Artistja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho, godet sërisht me rolin e saj në “Suor Anglica”. Ky rolë për të: “Po jetoj ëndrrën..”. Ermonela Jaho, shkëlqen përsëri në interpretimet e saj. Këtë herë është ... Lexo »

Shkurt 28, 201628 Shkurt, 2016

Sëmuret rëndë bashkëshortja e John Lennon

Artistja Yoko Ono, vejusha e ish këngëtarit legjendar të Beatles, John Lennon, është shtruar në spital në Nju Jork, pasi ka patur probleme frymëmarrjeje. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i saj, Eliot Mintz. Mintz i mohoi lajmet e raportuara ... Lexo »

Shkurt 28, 2016