Janar 201629 Janar, 2016

“Hello” në hip hop nga Wiz Khalifa (video)

Gjatë një interviste në një radio amerikane, reperi i njohur Wiz Khalifa i ka dhënë një të “shkundur”, një prej hiteve më të dëgjuara të momentit, këngës “Hello” intepretuar nga Adele. Në një intepretim në varianitin Hip hop, reperi ... Lexo »

Janar 29, 201629 Janar, 2016

Fotografi Turk "përthyen" Stambollin

Fotografi turk Ayd?n Büyükta? së fundmi ka shpërndare fotot e tija më të reja të Stambollit. Koleksioni quhet Flatland  dhe paraqet pamjen e qytetit në disa këvnde dhe dimensione të reja.

Janar 29, 201629 Janar, 2016

Rama nga Vlora: Reformat nuk ndalen

Qeveria dhe maxhoranca nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga rruga e reformave, pavarësisht akuzave të opozitës dhe kostos elektorale që mund të kenë këto reforma. Ky ishte qëndrimi i ritheksuar nga kryeministri Edi Rama në takim me të rinjtë ... Lexo »

Janar 29, 2016
29 Janar, 2016

Befason Japonia, vendos normë negative interesi

Në një lëvizje befasuese, Japonia vendosi një normë interesi negative, lëvizje kjo e parë gjerësisht si përpjekje për të frenuar ngadalësimin e ekonomisë së tretë më të madhe të globit. Norma prej -0.1% nënkupton atë çfarë do t’u kërkojë ... Lexo »

Janar 29, 2016