Nëntor 2015

30 Nëntor, 2015

Izraeli pezullon kontaktet diplomatike me BE-në

Qeveria e Izraelit ka pezulluar kontaktet diplomatike me Bashkimin Evropian, në shenjë proteste ndaj vendimit të bllokut për etiketimin e produkteve të prodhuara në kolonitë izraelite në Bregun Perëndimor dhe territore të tjera të pushtuara nga Izraeli.Kryeministri Benjamin Netanyahu ... Lexo »

Nëntor 30, 2015
28 Nëntor, 2015

Nga çfarë ka frikë Adele?

Adele frikësohet nga fama. Kështu shkruan “The Sun” pas deklaratës së këngëtares, e cila i referohet pasojave tragjike që i solli popullariteti artistes që humbi jetën në vitin 2011, Amy Winehouse. “Njerzit mendojnë se unë e urrej të qenit e famshme. ... Lexo »

Nëntor 28, 2015


28 Nëntor, 2015

Kur zhvishet Çiljeta…

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga, po përgatitet të hedhë në treg projektin e saj më të fundit muzikor, një videoklip që e sjell këngëtaren më sensuale e provokuese se kurrë. Lajmin e ka bërë publik vetë ajo, me anë të një fotoje ... Lexo »

Nëntor 28, 2015


28 Nëntor, 2015

Ja meshkujt që pëlqen Selena

Selena Gomez, sërish në qëndër të vëmendjes prej thashethemeve për një rikthim të mundshëm me ishin e saj Justin Bieber, ka thënë se ajo është lodhur duke folur për këtë histori.Tashmë artisja dëshiron të dalë me djem më të ... Lexo »

Nëntor 28, 2015


28 Nëntor, 2015

Google vishet kuq e zi!

Ashtu siç bën për data të rëndësishme e ngjarje të mëdha në botë, motori i kërkimit “Google”, ka respektuar këtë herë 103-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, duke ndryshuar logon e saj. Në vend të logos së saj të përhershme, “Google” ... Lexo »

Nëntor 28, 2015


28 Nëntor, 2015

Albani dhe Miriam bëhen prindër

Shqipërisë sapo ju shtua edhe një bijëz. Nuk mund ta festonin më bukur festën e flamurit këngëtarët e mirënjohur Alban Skënderaj dhe Miriam Cami. Sot, në këtë ditë të shënuar për të gjithë shqiptarët ata u bënë prindër të ... Lexo »

Nëntor 28, 2015