Tetor 2015

30 Tetor, 2015

Rudina Magjistari sjell në jetë Mia-n

Rudina Magjistari po jeton momentet më të lumtura në jetën e saj bashkë me bashkëshortin Xhavitin. Ajo ka sjellë në jetë vajzën e saj, Mia. Nënë e bijë mësohet se gëzojnë shëndet të plotë. Prezantuesja këtë gëzim të madh ... Lexo »

Tetor 30, 2015


30 Tetor, 2015

Arrestohet gabimisht Stromae

Stromae është arrestuar nga policia gjermane në aeroportin e Dyseldorfit, pasi oficerët e kishin ngatërruar me një emigrant të paligjshëm etiopian.Artisti belg tentoi t’i shpjegonte policëve se kush ishte, por pa sukses, pasi nuk mund të fliste gjuhën gjermane, ... Lexo »

Tetor 30, 2015


30 Tetor, 2015

Greqi, mbyten 22 emigrantë të tjerë

22 emigrantë, shumica fëmijë, u mbytën teksa tentonin mbërritjen në ishujt grek të Kalimnos dhe Rodit nga Turqia, e dyta tragjedi e këtij lloji brenda javës.Zyrtarët grekë sqaruan se 19 prej emigrantëve humbën jetën në ujërat e Kalimnosit, ku ... Lexo »

Tetor 30, 2015


30 Tetor, 2015

Rama: Më shumë kompetenca për të zgjedhurit vendorë

“Të zgjedhurit vendorë do të marrin edhe më shumë kompetenca në sajë të reformës së decentralizimit, duke thjeshtuar në këtë mënyrë shtetin”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në Konferencën kombëtare të qeverisjes vendore. Duke shpjeguar hapat e mëtejshëm ... Lexo »

Tetor 30, 2015

29 Tetor, 2015

Apple refuzon albumin e Adele

Edhe pse kënga e re e Adele, e riktheu këngëtaren pas 3 vitesh në krye të klasifikimeve botërore, kompania Apple ka refuzuar një marrëveshje me këngëtaren. Një burim i tha New York Post, se William Morris është në bisedime ... Lexo »

Tetor 29, 201529 Tetor, 2015

Rikthehet fuqishëm Irina!

Ajo është zgjedhur për të prezantuar linjën më të re të të brendshmeve, koleksionin vjeshtë/dimër 2015, për markën “Clover”.Irina Shayk duket e jashtëzakonshme ne setin e ri fotografik, ku prezanton lloje të ndryshme të të brendshmeve dhe jo vetëm. ... Lexo »

Tetor 29, 2015