Shtator 201523 Shtator, 2015

Gjosha: Po punojmë për reformën në drejtësi

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, u takua paraditen e së mërkurës me ministrin gjerman për Çështjet Europiane, Michael Roth.Gjosha theksoi se “po punojmë për finalizimin e reformës në drejtësi” dhe se “hapja e negociatave është faza më e rëndësishme ... Lexo »

23 Shtator, 2015
22 Shtator, 2015

Gjykata e dënon Stresin me 3 muaj burg

Gjykata e Tiranës ka dhënë dënimin për këngëtarin Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi. Në vendimin e dhënë , pas shqyrtimit me gjykim të shkurtuar Stresi është dënuar me tre muaj burg për kundërshtim të ... Lexo »

22 Shtator, 2015