Shtator 2015


25 Shtator, 2015

Blatter nën hetim penal nga Zvicra

Prokuroria e Përgjithshme zvicerane ka njoftuar këtë të premte hapjen e një procedimi penal ndaj presidentit të FIFA-s në detyrë, Sepp Blatter, pas dyshimeve për “keqmenaxhim kriminal dhe shpërdorim detyre”.Çështja penale përfshin edhe një kontratë, që dyshohej se Blatter ... Lexo »

25 Shtator, 2015


25 Shtator, 2015

Bar Rafaeli i jep fund beqarisë

Supermodelja izraelite Bar Rafaeli i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar me biznesmenin Adi Ezra. Me anë të llogarisë Instagram ajo ka njoftuar se do të martohet. Çifti ka organizuar një ceremoni mahnitëse në Izrael, ku kanë qenë ... Lexo »

25 Shtator, 2015


25 Shtator, 2015

“Alive”, kënga e re e Sia-s

“Alive”, mban emrin kënga e sapo publikuar nga artistja australiane Sia. Një baladë e shkruar në bashkëpunim me Adele dhe që vjen në versionin audio.Pak kohë më parë, 39 – vjeçarja zbuloi se kjo këngë ishte parashikuar të ishte ... Lexo »

25 Shtator, 2015


25 Shtator, 2015

Jeta luksoze e Blue Ivy

Ata shpenzuan plot 900 mijë dollarë për një javë në një jaht luksoz duke lundruar përreth Mesdheut. Dhe tashmë Beyonce poston një foto të familjes së saj luksoze, ku vajza Blue Ivy po bën pedikyr, teksa është ulur në ... Lexo »

25 Shtator, 2015


25 Shtator, 2015

Basha: Kusht edhe dorëheqja e Metës

Krahas kërkesës në Gjykatën Kushtetuese dhe projektligjit për një hetim ndërkombëtar, Partia Demokratike do të vazhdojë të ketë si kusht të sajin dorëheqjen e Ilir Metës, për të kryer një hetim të pavarur.“Meta deklaroi dje se është në favor ... Lexo »

25 Shtator, 2015