Shtator 201529 Shtator, 2015

Familja Beckham më e pasur se Mbretëresha

Pasuria e familjes së famshme britanike, Beckham, është më e madhe se e vetë Mbretëreshës Elizabeth.Victoria dhe David Beckham, sëbashku me fëmijët e tyre, vlejnë më shumë se gjysmë miliardë paundë.Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga ... Lexo »

Shtator 29, 2015


29 Shtator, 2015

Meta: Mbështes hetimin ndërkombëtar

Kreu i LSI-së Ilir Meta ka mbështetur edhe njëherë hetimin ndërkombëtar për aferën e CEZ. Pas një takimi me kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi, Meta deklaroi se kërkesat e Bashës dhe të Berishës janë të ndryshme.“Unë kam mbështetur kërkesën ... Lexo »

Shtator 29, 2015


29 Shtator, 2015

Kryeministri Rama takim me Tsipras

Kryeministri Aleksis Tsipras takoi homologun e tij shqiptar, Edi Ramën. Shefi i qeverisë greke theksoi nevojën e zgjidhjes së problemeve ndërmjet dy vendeve, bazuar tek e drejta ndërkombëtare dhe tek respekti reciprok.Paralelisht, kërkoi edhe respektimin e të drejtave të ... Lexo »

Shtator 29, 2015