Gusht 2015

28 Gusht, 2015

Mbi 70 refugjatë të asfiksuar në Austri

Numri i trupave të gjetur në kamionin e braktisur në një autrostradë të Austrisë është edhe më i madh nga sa u mendua fillimisht. 70 kufomat e mbyllura në mjetin frigoriferik, me të gjitha gjasat janë emigrantë, por verifikimet ... Lexo »

Gusht 28, 2015


27 Gusht, 2015

FIFA: Shqipëria po shkruan historinë

Paraqitja e Kombëtares shqiptare të futbollit në kualifikueset e “Euro 2016” është padyshim një prej surprizave më të mëdha dhe ky fakt ka bërë që faqja zyrtare e FIFA-s t’i kushtojë një speciale ecurisë së deritanishme të kuqezinjve. Konfederata ... Lexo »

Gusht 27, 2015


27 Gusht, 2015

Rita Ora dhe Ed Sheeran në duet

Bashkëpunimi i Rita Orës me Ed Sheeran është një nga këngët më të “ëmbla” që mund të keni dëgjuar ndonjëherë. Këngëtarët kanë bashkuar fuqitë për të sjellë këngën me titull “Us”, e cila do të jetë pjesë e albumit ... Lexo »

Gusht 27, 201527 Gusht, 2015

Megan Fox, pa unazën e martesës

Megan Fox është parë për herë të parë në publik që prej ditës kur paraqiti kërkesën për divorc nga bashkëshorti i saj, Brain Austin Green. Ajo është fotografuar gjatë kohës që ka dalë për një shëtitje në Los Angeles ... Lexo »

Gusht 27, 2015


27 Gusht, 2015

Fanny e harron Balotellin

Karriera e Mario Balotellit po ecën me ritme të shpejta dhe të sigurta, por nuk mund të themi të njëjtën gjë për jetën private. Ish e fejuara e tij, modelja Fanny Nequesha ka realizuar një foto në mbështetje të ... Lexo »

Gusht 27, 201527 Gusht, 2015

Mbyllet Samiti ballkanik i Vjenës: Fokusi tek rinia

Në përfundim të Samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, kryeministrat e rajonit kanë dalë me një deklaratë të përbashkët, ku ata angazhohen për shkëmbime të ndërsjellta mes studentëve.Të ndërmarrin veprime të përbashkëta në të gjithë rajonin, për të hedhur ... Lexo »

Gusht 27, 2015