Gusht 2015
28 Gusht, 2015

“Arrest me burg” për Sokol Burhamajn

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën “arrest me burg” për një prej shtetasve të arrestuar pak ditë më parë në Shqipëri, Sokol Burhamaj, gjatë operacionit të përbashkët mes Policisë së Shtetit dhe homologëve italianë.Shtetasi Sokol Burhama,dyshohet të ... Lexo »

28 Gusht, 201528 Gusht, 2015

Ndahet nga jeta akademiku Mark Krasniqi

Është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare, akadamiku i njohur i Kosovës, Mark Krasniqi. Krasniqi u shua pak pas mesnatës në Qendrën Klinike Universitare të Prishtinës, ku ndodhej i shtruar prej kohësh.Ai shquhet për kontributin e dhënë në publicistikën ... Lexo »

28 Gusht, 2015