Gusht 20158 Gusht, 2015

Qeveria ul pritshmëritë për ekonominë

Qeveria ka pranuar për herë të parë zyrtarisht se ekonomia nuk po ecën sipas pritshmërive dhe rimëkëmbja e saj do të jetë më e ngadaltë nga ajo që parashikohej në fillim të këtij viti.Në kuadrin e fundit makroekonomik dhe ... Lexo »

Gusht 08, 20158 Gusht, 2015

Starton Etink Festival në Sarandë

Ka hapur siparin mbrëmë në Sarandë Etnik Festival, eventi më i madh i vitit që mbahet në Shqipëri. Emrat më të njohur të DJ botërorë  meshkuj & femra, nga e gjithe bota do te performojne 3 dite rradhazi ne ... Lexo »

Gusht 08, 2015
8 Gusht, 2015

Mallakastër, zjarri djeg 6 hektarë pisha

Një zjarr i fuqishëm është konstatuar në orët e para të kësaj të shtune në fshatin Gjorgozë të Mallakastrës, në zonën pyjore Peshtan-Çakran.Sipas informacioneve të autoriteteve lokale, flakët kanë djegur 6 hektarë me pisha e shkurre. Sipas burimeve, flakët ... Lexo »

Gusht 08, 2015