Euro 2016 publikon posterat e ekipeve, ja si duket shqiptari

Euro 2016 ka publikuar posterat që do të përfaqësojnë cdo shtet pjesëmarrës në këtë kompeticion. Në posterin e Shqipërisë është përzgjedhur “gardiani” I portës tonë Etrit Berisha.

Ndërsa një tjetër shqiptar është zgjedhur si portret në posterin e Zvicrës dhe ai është Xherdan Shhaqiri.shqiperia-truble

Më poshtë keni të gjitha shtetet:turqia uellsi ukraina anglia (1) austria belgjika cekia

franca gjermania hungaria irlanda irlanda-e-veriut islanda italia kroacia polonia portugalia rumania rusia  sllovakia spanja suedia