Veshjet më të bukura në Met Gala

Personazhet më të famshëm të momentit mbrëmjen e kësaj të hëne parakaluan në tapetin e kuq në mbrëmjen e bamirësisë Met Gala në New York. Për shkak të veshjes së kuruar dhe pamjes që ra në sy, si veshjet më të bukura u vlerësuan Kendall Jenner, Cindy Crawford, Rita Ora, Kylie Jenner, Beyonce, Gigi Hadid, Blake Lively, Naomi Watts, Amber Heard, Kate Hudson etj. Këtë vit, tema e veshjes ishte “Manus x Machina: Fashion In An Age Of Technology”, thënë ndryshe veshja në kohën e teknologjisë, shkruan noa.al. Met Gala, e njohur ndryshe dhe si “Costume Institute Gala”, është një takim i përvitshme bamirësie i cili mbahet në Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute të New York City. Gjatë tij ekspozohen veshje të ndryshme nga personazhe të famshëm.Kylie-Jenner-21 kendall1 irina22 zenyada taylor4 rita32 nicole kim14 irina5 beyonce1 Blake-Lively Cindy-Crawford kate-hudson modelet1 beyonce11 taylor11 rose kim5 katie Gigi-Hadid3 Gigi-Hadid1 Kylie-Jenner-11 adriana1 katy3 katie1 nina1 naomi1 amber-heard ambrosio beyonce3 adriana taylor21 Naomi-Watts rita26 rita17 rita6 kate-hudson1