Ledri e Noizy me nga dy pozicione në “Top Awards”, përjashtohet Tuna

Publikimi i shumë këngëve të reja ka bërë që toplistat e këngëve shqiptare të pësojnë ndryshime të menjëhershme.“The Top List” e “Top Awards”, e cila i paraprin shout të madh në qershor, është nga ato më të rëndësishmet së fundmi si dhe gara më e nxehtë mes artistëve shqiptarë.Në javën e 21-të kjo toplistë ka pësuar ndryshime të mëdha. Ardhja e disa këngëve të reja ka bërë që emra të mëdhenjë si Nora Istrefi, Era Istrefi, Alban Skënderaj e Capital T të ulen shumë poshtë në klasifikim, madje Tuna, Vedat Ademi e Butrint Imeri kanë dalë krejtësisht jashtë më të pëlqyerve.Ledri me këngën “King” të publikuar vetëm para pak ditësh arriti direkt të futet në vendin e parë, duke ruajtur edhe pozitën e 13 me “Srmn”.Një tjetër artist që mban dy pozicione është edhe Noizy. Kënga e tij “Grande” radhitet e katërta, ndërsa Noizy ft. Varrosi “Shut the Place down”, qëndron në pozitën e gjashtë.

 

1. Ledri Vula – King
2. Bruno – Ajo
3. Nrg Band ft. Dj Aldo – Mos u ndal
4. Noizy – Grande
5. Gold AG ft. D.U.D.A. – Hajde
6. Noizy ft. Varrosi – Shut the Place down
7. Enca – Dreq
8. Alban Skenderaj – Une dhe Ti
9. Era istrefi – Bonbon
10. Capital T – Hitman
11. Mc Kresha ft. Gjurmet – Era
12. Nora Istrefi – Sa t’kom dasht
13. Ledri Vula – SRMN
14. Dhurata Dora – Numrin e ri
15. 2TON – Ta fali jeten
16. 2po2 ft. Flori – Gone Girl
17. Kida ft. Ermal Fejzullahu – Mi Amore
18. Alban Ramosaj – A Me Do
19. Dafina Zeqiri ft. Mixey – Liri
20. Dj Dalool ft. Ardian Bujupi – Ne jena njo