Header

Së fundmi aktori i njohur i filmit të nominuar edhe për Oscars “Oppenheimer”, Cillian Murphy në një intervistë ekskluzive për kopertinën e fundit të marsit të revistës GQ ka folur në lidhje me filmin e tij të vitit 2005 “Red Eye”.

“Unë e dua Rachel McAdams dhe u argëtuam duke e bërë atë. Por unë nuk mendoj se është një film i mirë,” tha ai

Në thrillerin psikologjik, me regji nga Wes Craven, Murphy luan Jackson Rippner, i cili është ulur pranë Lisa Reisert (McAdams) dhe qëllimet e liga terroriste zbulohen sapo avioni ngrihet kur ai tregon se do të vrasë zëvendëskryetarin amerikan të Sigurisë Kombëtare. Aktori u shpreh gjithashtu se:

“Kur isha një aktor më i ri, e  urreja të shikoja veten në ekran. Më kujtohet kur pashë “Red Eye” ishte sikur, “Oh, ky është një lloj filmi i çuditshëm.” Rachel McAdams është e shkëlqyer në të, por nuk mendoj se dhashë një performancë shumë të mirë në të. Por dëgjoni, nëse njerëzit e duan filmin, atëherë kjo është e mrekullueshme. Jam i kënaqur me këtë.”

Por, shtoi ai, kishte një element në rolin e tij në “Red Eye” që tërhoqi vëmendjen e tij:

“Unë mendoj se është dualiteti i tij. Kjo është arsyeja pse doja ta luaja. Dy gjërat. Djali i mirë dhe i keqi në një. “

You may also like ...