Header

Zayn Malik rikthehet në rrjetet sociale, mesazh drejtuar fansave

Ndonëse Zayn Malik ka mbetur kryesisht larg syrit të publikut vitet e fundit, ai bëri një rikthim të rrallë në rrjetet sociale më 27 maj për të dërguar një mesazh të përzemërt.

“Dëshiroj të falënderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur gjatë këtij udhëtimi të mrekullueshëm”, shkroi ai në Twitter, “veçanërisht fansave të mi të cilëve u detyrohem jetën time”. “Të dua dhe të adhuroj,” vazhdoi ish-ylli i One Direction.

Duke qenë se 30-vjeçari nuk është zakonisht aktiv në platformën e mediave sociale ai ka postuar vetëm një herë tjetër në Twitter për vitin 2023 deri më tani – mesazhi i tij kënaqi ndjekësit në internet. “Ne të adhurojmë TY Zayn!” ka shkruar një përdorues i Twitter. “Më bëhet qejfi që shoh postimin tënd në Twitter.” Ndërsa një tjetër shkroi në Twitter: “Ne jemi shumë krenarë për ty dhe ne do të mbështesim gjithmonë!”

Mesazhi i Zayn vjen një muaj pasi ai u shfaq duke ngacmuar rikthimin në muzikë. Më 6 prill, artisti postoi një foto me producentin Daniel Zaidenstadt nga ajo që dukej të ishte një studio regjistrimi. Ndërsa nuk u dhanë detaje, kjo u dha mbështetësve të Zayn shpresën se këngët e reja ishin  rrugës nga artisti, i cili publikoi një kopertinë të këngës “Angel” të Jimi Hendrix të vitit 1971 në fund të 2022.

Zayn, i cili së fundmi u përfol për një lidhje me Selena Gomez – po kalon kohë larg vëmendjes mediatike me vajzën 2-vjeçare të tij dhe Gigi Hadid, Khai.

You may also like ...