“1 Gjak ,1 Gjuhë, 1 Besë”, Stresi uron Ditën e Flamurit nga burgu

Edhe pse ndodhet në qeli, Stresi nuk ka harruar që të urojë festën e 28 nëntorit. Ai ka publikuar një imazh në Instagram nga kënga e tij “Me krahë shqipes nga Tropoja” ku shfaqet i veshur me veshje kombëtare.
“1 Gjak, 1 Gjuhë, 1 Besë. Urime festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve”, shkruajti reperi.
Prej datës 17 tetor të këtij viti, Stresi vijon të mbetet në qelitë e paraburgimit. Ai akuzohet për “Mbajtje pa leje dhe prodhim të armëve shpërthyese dhe të municioneve” dhe “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”.