Ul siparin “Ultra Europe”

Java e shumëpritur për adhuruesit e muzikës elektronike erdhi dhe iku shumë shpejt. Për tre netë me rradhë nga data 14 korrik deri më 16 në Split të Kroacisë u mbajt festivali i përvitshëm “Ultra Europe” që bëri bashkë të rinj nga e gjithë bota për të ndjekur Dj e tyre të preferuar. Edhe ato që nuk e patën fatin të ishin mes të pranishmëve kishin mundësinë të mos humbinin asnjë sekondë të këtij evenimenti, sepse City Radio pati ekskluzivitetin e transmetimit për Shqipërinë. Performanca e DJ-ve fillonte në orën 23:00 deri në orët e para të mëngjesit. Disa nga emrët më në zë të muzikës elektronikë që luajtën në Ultra Europe ishin:
Adam Beyer
Afrojack
Andrew Rayel
Armin van Buuren
Axwell ? Ingrosso
Ben Gold
Carl Cox
David Gravell
David Guetta
DJ Snake
Dr Phunk
Elio Riso
Fedde le Grand
Frank Walker
GTA
Hardwell
Heatbeat
Hector
Jay Hardway
Jewelz & Sparks
Jon Rundell
Joseph Capriati
Julian Jordan
Kill the Buzz
Kura
Maddix
Manse
Marco Carola
MaRLo
Martin Garrix
Nic Fanciulli b2b Eats Everything
Nicole Moudaber
NLW
Orjan Nilsen
Ravitez
Rødhåd
Ruben de Ronde b2b Rodg
Sasha & John Digweed
Seth Troxler b2b The Martinez Brothers
SICK INDIVIDUALS
Steve Aoki
Suyano
Technasia
Tiesto
Tijana T
W&W