Real Madrid bën shqiponjën në mes të Shkupit

Real Madrid për vitin e dytë radhazi është shpallur superkampion i Europës pasi mbrëmjen e djeshme mposhti me rezultatin 2-1 skuadrën e Manchester United në ndeshjen e vlefshme për Superkupën e Europës.

Lojtarët e klubit të FC Real Madrid në mes të stadiumit të Maqedonis “Philip II” kapen për një moment duke bërë shqiponjën.

Katër herë fituesi i “Topit të Artë” Cristiano Ronaldo së bashku me ‘yjet’ e Realit kanë bërë shqiponjën për të kënaqur një vogëlushe shqiptare që ka qenë në stadium dhe nënës së saj.

Image