Essays for college are a popular topic among the pupils because they may be quite helpful in preparing for their upcoming exams. There are so many types of essays which it is possible to select from to write your ... Lexo »

June 30, 2020

30 June, 2020

“Cirku i diellit” drejt falimentit

Pandemia e koronavirusit ka detyruar Kompaninë e të famshmit “Cirku i diellit” të shkurtojë 3500 vende për të evituar falimentimin. Grupi kanadez, i njohur për cirkun e tij fantastik, të lëvizshëm, do t’i nënshtorhet ristrukturimit duke lënë kështu pa punë ... Lexo »

June 30, 2020


30 June, 2020

VMA do mbahet më 30 gusht në New York

Pandemia ka anulluar pjesën më të madhe të eventeve të kulturës, por organizatorët kanë vendosur që çmimet e muzikës të ndahen më 30 gusht në New York. Shfaqja do të organizohet e gërshetuar në 5 vende të ndryshme unike ... Lexo »

June 30, 2020


30 June, 2020

1 milion dollarë për çdo ligjëratë

Meghan Markle dhe Princi Harry do të paguhen një milion dollarë për çdo fjalim të tyre. Ish-çifti i famshëm mbretëror punësoi një menaxher për ngjarjen javën e kaluar për të nënshkruar një kontratë me Harry Walker Agency, një kompani me ... Lexo »

June 30, 2020


29 June, 2020

Pasuri maramendëse, Dua Lipa rivalizon Adele

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është kthyer në një ndër artistet më të paguara të estradës botërore. Prestigjozja “The Sun” ka shkruar se këngëtarja është bërë një nga fitueset më të mëdha të showbizit në botë, duke arritur një pasuri ... Lexo »

June 29, 2020


29 June, 2020

Lista e plotë e fituesve në BET Awards

BET Awards është shfaqje dedikuar afro-amerikanëve dhe minoriteteve të tjera me ngjyrë në Amerikë, për të vlerësuar arritjet e tyre në muzikë, aktrim, sport dhe fusha të tjera përgjatë një viti. Lista e fituesve: Këngëtarja më e mirë R&B/Pop **FITUESE**LIZZO Këngëtari më i ... Lexo »

June 29, 2020


29 June, 2020

Grupi kundër Trump: Mos na i përdor këngët

Grupi i njohur Rolling Stones, i është kthyer kundër Presidentit amerikan Donald Trump, duke i kërkuar që të mos i përdor këngët e tyre për fushatën elektorale. Distancimi nga kreu i Shtëpisë së Bardhë u bë pasi Trump përdori këngën ... Lexo »

June 29, 2020